(Ne)povinná výbava vozidla

Co všechno mít v autě s sebou? Co se může hodit a může Vám zachránit hodně času i peněz?

 

Startovací kabely

startovaci kabelyKvalitní startovací kabely by měly být ve výbavě každého vozu. Kdy mohou být užitečné? Třeba v zimních měsících – pokud automobil špatně startuje a start v minusových teplotách je „během na dlouhou trať“ mohou sehrát startovací kabely zásadní roli. Před úplným vybitím baterie připojte startovací kabely k jinému nastartovanému vozu, nechce několik (až 20 minut) oživit baterii a poté zkuste startovat znovu. Dobré startovací kabely by měly být měkké a měly by být schopné přenést alespoň 400A (tento údaj je obvykle uveden na obalu).

 

 

Reflexní vesty

reflexni vestaMnoho z nás již v automobilu vozí reflexní vestu. Jedna vesta je ovšem málo. Správně by v autě mělo být tolik reflexních vest, kolik jede ve voze lidí. Např. pokud se stane nehoda na dálnici a osádka vozidla musí z bezpečnostních důvodů toto vozidlo opustit, je nutné aby všichni byli dobře vidět jak při vystoupení tak poté při opouštění komunikace. Takže je vhodné vozit tolik reflexních vest, kolik má Vaše vozidlo míst k sezení. Vesty je také nutné mít poruce! V zavazadlovém prostoru pod nákupem z obchodního centra jsou naprosto k ničemu. Musí být dosažitelné před vystoupením z vozu pro každého člena osádky!

 

 

Pracovní rukavice

pracovni rukaviceRukavice jsou dobrým pomocníkem hlavně při výměně pneumatik. Můžete je samozřejmě také využít při nakládání nákladu do vozu.

 

  

Sada na opravu pneumatiky

sada na opravu pneumatikyI když máte v autě klasickou nebo dojezdovou rezervní pneumatiku, může být sada na opravu pneumatiky dobrým pomocníkem. Velmi rychle se při defektu můžete dostat do situace, kdy není možné vyměnit rezervu na místě, kde se defekt stal. Sprejem na rychlou opravu pneumatik dočasně spravíte poškození alespoň do doby, než bude moci bezpečně nasadit rezervní kolo. Tato „oprava“ trvá několik desítek vteřin, maximálně 5 minut.

 

 

TIP: přečtěte si náš článek o pneumatikáchSdílet
Sdílet
Tweetnout

Zkrácená adresa: Co je a-on.cz?